О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Один з ефективних антикризових заходів – дати людям грошей. Адже мільйони українців втратили свої зарплати

 28-03-2020 23:38 

Один з ефективних антикризових заходів – дати людям грошей. Адже мільйони українців втратили свої зарплати.

Я пропоную видати по 2 тисячі гривень кожному резидентові України. Це 80 мільярдів гривень з бюджету (3 мільярди доларів). Наприклад, Аваков пропонує виплатити дещо більше – по 2,5-3 тисячі гривень. Але це не принципова різниця. У випадку таких виплат на родину припаде 6-10 тисяч гривень, а це хоч і не перекриває, проте співставно з втраченими доходами людей. І що важливо, ці гроші не підуть на накопичення, а майже стовідсотково на споживання: продукти харчування, оплату житла та комунальних послуг.

Питання, кому видавати ці гроші? Одразу так і хочеться сказати – малозабезпеченим. Але ще це за критерій? Скажімо, в США вирішили видати по 2 тисячі доларів кожному, у кого родинний дохід менше 200 тисяч доларів на рік. Нормальна така межа «малозабезпеченості» - 16 тисяч доларів на місяць на сім’ю!

Але ми не США. І у нас жорсткі обмеження карантину в одну мить відкинули за межу «малозабезпеченості» успішних вчора продавців, офіціантів, водіїв, перукарів, рекламістів… Та й просто транспортна блокада лишила можливості доїхати до робочого місця тих, хто самої роботи не втратив.

Тож я пропоную виплачувати компенсаційні гроші всім: дорослим працюючим і непрацюючим, а також і дітям. Як варіант «соціальної справедливості» можна поставити, скажімо, фільтр у 100 тисяч гривень отриманого доходу за січень-лютий, але й це не обов’язково. Нехай багатії (яких у нас, до речі, не так і багато), повернуть непотрібні гроші через благодійність. Відсутність фільтрів значно спростить адміністрування цих виплат.

Де взяти ці гроші? Адже ми чуємо, що бюджет катастрофічно невиконується. Так, це складно, і варіантів лише два: емісія або зовнішнє запозичення. Треба вибрати якийсь з цих шляхів або їх комбінацію.

Як видати людям ці гроші? Думаю, що варто їх видавати окремо, без усіляких умов, навіть вивести ці виплати з-під оподаткування. Виплатити через пенсійні рахунки, зарплатні рахунки, рахунки в Ощадбанку (як зараз субсидії).
Подібну виплату від моменту прийнятті рішення можна задмініструвати та здійснити за 2-3 тижні. Пенсіонери отримають швидше, хтось, хто довго вагатиметься з відкриттям рахунку в банку, пізніше. Проте, вважаю, такі виплати і допомогою людям стануть, і хоч дещо пожвавлять гинучу українську економіку.


Igor Liashenko


рейтинг: 18
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2020 Разработка: